در این مقاله (فولاد برای ساخت چاقو) میپردازیم:

فولاد مورد استفاده در ساخت چاقو

 

سازندگان چاقو، در مورد مزایا و معایب استفاده از گریدهای فولادی مختلف، در تیغههای آهنگری شده بحث میکنند، با این حال؛ اکثر مردم به فولاد مناسب برای ساخت چاقو ، توجه زیادی نمیکنند. یکی از فولادهای مناسب چاقو، فولاد دمشقی است. در واقع چاقو فولاد دمشقی یکی از انواع فولاد چاقو است.

 

چرا در ساخت چاقو، گرید فولاد اهمیت دارد؟

گرید فولاد و همچنین نحوه ساخت آن، همه چیز را از سختی و دوام تیغه گرفته تا توانایی فولاد در تیز نگه داشتن لبه و مقاومت در برابر خوردگی مشخص میکند. اگر زمان خود را در آشپزخانه یا بیرون از خانه میگذرانید، ارزش داشتن یک چاقو با تیغه محکم و لبهی تیز را میدانید. برای خرید فولاد برای ساخت چاقو لازم است با انواع گریدهای آن آشنا شوید تا فولاد مناسب چاقو را انتخاب کنید.

در زیر برخی از متداولترین گریدهای فولادی که به عنوان فولادهای non-stainless و ضد زنگ طبقه بندی شده اند، به اختصار توضیح داده شده است.

 

فولادهای non-stainless

اشکال بارز فولاد non-stainless این است که راحتتر از فولاد ضد زنگ، زنگ میزند. با این حال فولادهای کربنی را میتوان به طور متفاوت تمپر کرد که منجر به سختی عالی و تیز شدن لبه ها میشود. پس از انجام عملیات حرارتی بر روی این فولادها، تیغههایی مستحکم و قابل اطمینان ایجاد میشوند. لازم به ذکر است که این تیغه ها، بیشتر برای استفاده در فضای باز هستند و برای کارد و چنگال توصیه نمیشوند.

 

فولاد ابزار D2

فولاد ابزار D2، یک فولاد “نیمه ضد زنگ” و قابل سخت شدن در هوا میباشد. فولاد ابزار D2، از مقدار کروم نسبتاً بالایی (12٪) برخوردار است که باعث میشود نسبت به سایر فولادهای کربنی، مقاومت به لکه بهتری داشته باشد. همچنین این فولاد، مقاومت در برابر سایش خوبی از خود نشان میدهد. لازم به ذکر است که این فولاد نسبت به بسیاری از فولادهای ضد زنگ مانند ATS-34 سختتر است، هرچند که این سختی نسبت به سایر گریدهای فولاد ابزار کمتر میباشد.

 

فولاد چاقوسازی A2

فولاد A2، یک نوع فولاد ابزار سخت شده در هوا میباشد. این فولاد سختتر از فولاد D2 است، اما نسبت به آن مقاومت به سایش کمتری دارد. لازم به ذکر است که برای بهبود احتباس و پایداری لبه، به این گرید حرارت داده میشود. غالبا از این فولاد در ساخت شمشیرهای مبارزه استفاده میشود.

 

 

از این مقاله هم دیدن فرمایید: کاربرد استیل در ساختمان

 

فولاد چاقو W-2

فولاد W-2، به دلیل برخورداری از 0.2 درصد مقدار وانادیوم، قادر به ثابت نگه داشتن تیزی لبه میباشد. همچنین؛ این فولاد سختی قابل قبولی دارد. لازم به ذکر است که فولاد W-1،  یک گرید فولادی عالی میباشد، با این حال؛ افزودن وانادیوم به فولاد W-2، مقاومت به سایش و سختی آن را افزایش میدهد.

 

فولادهای سری 10 (1095 ، 1084 ، 1070 ، 1060 ، 1050)

فولادهای  سری 10، به ویژه 1095 ، اغلب در چاقوهای کارد و چنگال یافت میشوند. در این فولادها، دو رقم آخر مقدار کربن را نشان میدهد. به طور کلی؛ کربن با کاهش اعداد در سری 10 کاهش مییابد؛ که این امر منجر به کاهش مقاومت در برابر سایش و افزایش چقرمگی میشود. فولاد 1095، حاوی 0.95 درصد کربن و 0.4 درصد منگنز است. این فولاد؛ سخت، مقرون به صرفه و تیز کردن آن آسان میباشد. همچنین در چاقوهایی که با این فولاد ساخته میشوند؛ میتوان با تیز کردن لبهی تیغه توسط سنگ تیزکن، آن را نسبت به اکثر فولادهای ضد زنگ برتر دانست. با این حال؛ یکی از معایب این فولاد این است که در معرض زنگ زدگی قرار میگیرد.

 

فولاد برای ساخت چاقو

فولاد چاقوسازی O1

فولاد O1، در حفظ و نگهداری لبه بسیار عالی است، و همچنین فلزی محبوب برای فورج و آهنگری میباشد. فولاد O2، یکی دیگر از فولادهای پرکربن معتبر است. این فولاد ضد زنگ نمیباشد، و اگر روغن کاری و محافظت نشود، زنگ میزند. فولادهای O1 و 1095، به طور کامل تحت عملیات حرارتی قرار میگیرند، که با هر گرید استیل ضدزنگ پرخرج برابری میکنند.

 

فولاد چاقوV®  کربنی

نام تجاری این فولاد، توسط Cold Steel گذاشته شده است. طبق گزارشها، این فولاد بین گریدهای 1095 و O1 قرار دارد و شبیه به فولاد 50100-B میباشد. فولاد   کربنی، یک فولاد کارد و چنگال است که مقاومت در برابر خوردگی و حفظ و پایداری در لبهی بسیار خوبی از خود نشان میدهد. چاقوی ساخته شده از این فولاد، سختی استثنایی دارد. همچنین؛ تیز کردن تیغهی آن نسبت به اکثر فولادهای ضد زنگ سختتر میباشد. یکی از سخت‌ترین فولادها برای ساخت چاقو است.

 

50100-B (0170-6) فولاد

برای این گرید فولاد، دو نام تجاری وجود دارد. نام دیگر این فولاد، فولاد کروم -وانادیوم است که در حفظ و نگهداری لبهی مستحکم، بسیار عالی و با کیفیت میباشد .

 

فولاد 5160

این گرید، فولادی کربن متوسط، کم آلیاژ، چقرمه و سخت میباشد. این فولاد، همان فولاد فنر است که برای افزایش سختی پذیری، به آن کروم اضافه میکنند. این فولادهای سخت و مقاوم در برابر ضربه، اغلب در تبرها و تیشهها یافت میشوند.

 

فولاد چاقوسازی CPM 10V

 CPM مخفف (Crucible powder metallurgy( ، فولادی با مقدار وانادیوم بالا میباشد. این گرید، از مقاومت در برابر سایش عالی و سختی بالایی برخوردار است، اما استفاده از این فولاد در ساخت چاقو، نیاز به هزینه دارد.

 

فولادهای ضد زنگ

فولادهای ضد زنگ، با افزودن کروم در برابر خوردگی مقاوم میشوند. به طور کلی؛ فولاد کارد و چنگال از جنس استنلس استیل، حاوی بیش از 13 درصد کروم میباشد، بر روی سطح این فولاد، یک لایه اکسید تشکیل میشود؛ که آن را از خوردگی و لکه شدن محافظت میکند. لازم به ذکر است که بیشتر کاردهای آشپزخانه از فولاد ضد زنگ مارتنزیتی ساخته شدهاند.

 

فولاد برای ساخت چاقو

 

420 (420J) فولاد ضد زنگ چاقو

معمولاً فولادهای 420 و J420، به عنوان فولادهای بسیار ارزان در بازار مطرح میشوند. این فولاد، نرم و در برابر لکه مقاوم میباشد، اما در برابر سایش مقاومت خوبی ندارد. چاقوی ساخته شده از این گرید فولاد ضد زنگ، میتواند چقرمه و مستحکم باشد اما کیفیت لبهی خود را به سرعت از دست میدهد.

 

فولاد A440 (و گریدهای مشابه مانند M425 ، HC420 و A6)

440A، یک فولاد ضد زنگ پرکربن میباشد که میتوان آن را تا حد بیشتری نسبت به فولاد ضد زنگ گرید 420 سخت کرد. که این امر؛ باعث استحکام و مقاومت به سایش بیشتر این فولاد میشود. فولاد A440 به دلیل توانایی حفظ لبه، سهولت در تیز کردن مجدد و مقاومت در برابر خوردگی، در بسیاری از چاقوهای تولیدی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

فولاد C440 (و گریدهای مشابه از جمله Gin-1، ATS-55، A8)

فولاد 440C به دلیل برخورداری از میزان کربن بالا، از فولادهای ضد زنگ گروه A440 قویتر است. 440C، یک فولاد ضد زنگ پرکروم است که از خاصیت سختی بسیار خوبی نیز برخوردار میباشد. لازم به ذکر است که مقاومت در برابر خوردگی این فولاد، نسبت به A440 کمتر میباشد . فولاد C440، بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و ابزار ساخته شده از این فولاد قادر به حفظ تیزی لبه میباشد. لازم به ذکر است که این فولاد، نسبت به ATS-34 سختتر و در برابر لکه مقاومتر میباشد.

 

154CM (ATS-34) فولاد چاقوسازی

فولاد 145CM، یک گروه از فولادهای ضد زنگ است که به طور گسترده استفاده میشود. گرید 145CM،  معیار کارایی با کیفیت بالا در فولادهای ضد زنگ میباشد. به طور کلی این گرید، سخت و قادر به حفظ تیزی لبه میباشد، هرچند که این فولاد، به اندازه گرید 400 در برابر لکه مقاوم نیست.

 

فولاد VG-10

این فولاد، بسیار شبیه به گریدهای ATS-34 و 145CM است و رفتاری مشابه با آنها دارد؛ اما با داشتن مقدار وانادیوم بالاتر، در برابر لکه مقاومت بیشتری دارد. لازم به ذکر است که وانادیوم اضافی، این امکان را به فولاد میدهد که در حفظ تیزی لبه، بسیار عالی عمل کند.

 

فولاد چاقو S30V

فولاد S30V، یک فولاد ضد زنگ پرکروم (14 درصد)، حاوی مولیبدن و وانادیوم است که باعث افزایش چقرمگی، مقاومت در برابر خوردگی و توانایی حفظ تیزی لبه میشود. با این وجود، درجه سختی بالا، باعث دشواری تیز کردن این فولاد میشود.

 

فولاد S60V) (CPM T440V) / S90V (CPM T420V

بالا بودن مقدار وانادیوم در این دو گرید فولادی، باعث توانایی عالی آنها در حفظ و نگهداری از تیزی لبه چاقو میشود. فرآیند CPM در تولید این گریدهای فولادی، باعث میشود تا عناصر آلیاژی بیشتری نسبت به سایر گرید ها وجود داشته باشد؛ که این امر منجر به چقرمگی و مقاومت بیشتر در برابر سایش میشود. لازم به ذکر است که S90V کروم کمتری دارد؛ اما در مقابل، مقدار وانادیوم آن دو برابر است؛ که باعث میشود چقرمهتر و در برابر سایش مقاومتر باشد.

 

فولاد 12C27

فولاد 12C27، یک فولاد ضد زنگ سوئدی و ترکیبی از یک آلیاژ شبیه به A440 میباشد. این گرید از فولاد ضد زنگ، بین حفظ و احتباس لبه، مقاومت در برابر خوردگی و توانایی تیز شدن تعادل برقرار میکند. طبق گزارشات، عملیات حرارتی بر روی این فولاد، به طور کامل و بدون مشکل انجام میشود.

 

فولاد 6A / 8A / 10Aهمچنین  AUS-6 / AUS-8 / AUS-10 (

این گرید ضد زنگ ژاپنی، با فولادهای 440A (AUS-6) ، 440B (AUS-8) و 44C AUS-10)(  قابل مقایسه است. فولاد AUS-6 نرمتر اما چقرمهتر از فولاد ATS-34 است. ابزار ساخته شده از این فولاد، توانایی خوبی در حفظ لبه دارد، همچنین؛ تیز کردن تیغه ی آن نسبتا آسان میباشد.

 فولاد AUS-8 چقرمهتر است، اما تیز کردن آن آسان میباشد و احتباس لبهی خوبی دارد. فولاد AUS-10 مقدار کربن مشابهی با C440 دارد اما کروم کمتری دارد و در نتیجه مقاومت به لکه این فولاد کمتر میباشد. با این حال برخلاف گرید 440، هر سه گرید AUS، برای افزایش مقاومت در برابر سایش و احتباس لبه، با وانادیوم آلیاژ میشوند.

 

فولاد ATS-34

ATS-34 یک فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا میباشد که در همه جا یافت میشود. این فولاد که در دهه 1990 محبوبیت زیادی پیدا کرده است، حاوی مقادیر زیادی کربن و کروم میباشد. همچنین این فولاد، حاوی مولیبدن است که منجر به  افزایش سختی آن میشود. این گرید از جنس استنلس استیل، توانایی احتباس لبه خوبی دارد اما به دلیل سختی بالای این فولاد ، نمیتوان لبهی آن را به راحتی تیز کرد. ATS-34 از مقاومت در برابر خوردگی خوبی برخوردار است، گرچه به اندازه فولاد سری 400 نیست.

 

فولاد چاقو BG-42

فولاد BG-42، یک آلیاژ ضد زنگ با تحمل بالا میباشد که از مقادیر زیادی کربن ساخته شده است. این فولاد حاوی منگنز، مولیبدن و وانادیوم میباشد که منجر به بهبود سختی، چقرمگی و احتباس لبهها میشود.

 

فولاد دمشق

فولاد دمشق، به فرآیندی اطلاق میشود که به موجب آن دو گرید مختلف فولاد، با هم جوش داده شده و توسط اسید گراور میشوند تا فولادی با الگوهای منحصر به فرد و چشم گیر ایجاد کنند. چاقو فولاد دمشق اغلب بر اساس اهمیت زیبایی شناسی ساخته میشود.گریدهای رایج مورد استفاده در تولید چاقو فولاد دمشقی شامل ((L-6 N2015، O1 ، ASTM 203E ، 1095 ، 1084 ، 5160 ، W-2 و 52100 میباشند.

امیدوارم از خواندن این مقاله فولاد برای ساخت چاقو لذت برده باشید.

 

 در این مقاله به نحوه تولید انواع ورق فولادی میپردازیم:

فولاد

در داخل این فولاد خاص ، در واقع فولاد کربنی وجود دارد ، اگرچه عناصر دیگری نیز برای منحصر به فرد بودن آن در نظر گرفته شده است. این که کدام عنصر به محصول سفت و سخت تر ، محکم تر یا محافظت از آن در برابر مساله خوردگی باشد ، کدام عنصر به محصول راه پیدا می کند.

عناصری که به تحویل فولاد مقاوم تر کمک می کنند شامل منگنز ، کروم و تنگستن است. برای استحکام بیشتر ، نیکل یا وانادیوم گزینه های معمول هستند. این یک فولاد آسان برای تولید است ، با صرفه جویی اقتصادی توجه کسانی را که نیاز به تماشای بودجه خود دارند جلب می کند.

 

نحوه تولید انواع ورق فولادی

فولاد کربن

محصولاتی که به عنوان محصول جانبی اصلی به قدرت نیاز دارند ، مانند پل ها ، این گزینه خاص را انتخاب می کنند. جای تعجب نیست که کربن در کنار آهن که به شکل گیری ترکیبی از خواص کمک می کند ، جز properties اصلی است. در این نگرانی ، انتخاب فولاد کم کربن ، متوسط ​​و پر کربن وجود دارد.

نسخه کم با توجه به استفاده از آن در مواردی مانند نرده ها ، دروازه ها ، یا نرده ها ، قابلیت انعطاف پذیری را دارد. حرکت به سمت بالا انواع مواردی را نشان می دهد که اکثر افراد با آنها تماس می گیرند ، مانند لوازم خانگی و بسیاری از وسایل نقلیه. محتوای زیاد کربن در سیم ها مشهود است ، اما به دلیل افزایش میزان کربن مورد استفاده ، محصول شکننده تری ظاهر می شود.

 

از این مقاله هم دیدن فرمایید :ورق استیل چیست؟

 

فولاد ضد زنگ

ارزش اصلی در مورد این مورد این واقعیت است که خوردگی به دلیل پوشش محافظتی که از کروم درون آن ارائه می شود ، به طور موثر دفع می شود. این بدان معناست که محصولاتی که برای کار با آب به طور مکرر ایجاد می شوند ، که ممکن است از یک سینک آشپزخانه تا یک قایق متغیر باشد ، می توانند از آسیب اجتناب ناپذیر هوا و رطوبت که به طور معمول حتی از مقدار کم استفاده ناشی می شود ، عایق بندی شوند.

علاوه بر این ، ماشین آلاتی که با پردازش مایعات کار می کنند بدون عایق بندی که ارائه می شود ، عمر محدودی دارند. سرانجام ، ساختمانهایی که به طور روزمره با عناصر سر و کار دارند می توانند با استفاده از این نوع فولاد ورق فلزی ، کوبش سخت تحمل شده را تحمل کنند.

 

نحوه تولید انواع ورق فولادی

فولاد ابزار

مانند کربن ، فولاد ابزار به دلیل قابلیت انعطاف پذیری ارزش بالایی دارد ، کربن تقریباً یک درصد از محتوای آن را تشکیل می دهد. آلیاژ نیز بخشی از بسته کلی است ، اگرچه سطح محتوای آن بستگی به محل استفاده دارد ، اما شرایط شدیدتر نیاز به بالاتر بودن آلیاژ و کاربیدهای موجود در داخل را دارد.

نام این واضح است که آن را به تولید ابزار پیوند می دهد ، با برخی از موارد چکش است. می میرد و مشت می زند. انواع تیغه ها نیز در این دسته قرار می گیرند ، مواردی که مبتنی بر ماشین هستند همراه با گزینه های دیگر مانند چاقو ایجاد می شوند. ترکیب سفت و سخت این شکل از فولاد با این واقعیت افزایش می یابد که فاقد سایش است و می تواند تحت شرایط گرما یا شرایط بسیار ناچیز تحویل شود. اشکال مختلف موجود به این دارایی اضافه می شوند که فقط چند شکل مسطح و مربع نامگذاری شده اند. سرانجام ، هنگام استفاده از فولاد ابزار می توان مواد دیگر را نیز فرم داد.

بهترین گزینه

ورق می تواند سطوح مختلفی از کیفیت را ارائه دهد و بر اساس کیفیت ورق فلز مورد استفاده باشد. علاوه بر این ، تجربه پرسنل تولید کننده آن می تواند از اشتباهاتی که مهلت های قانونی را به خطر می اندازد جلوگیری کند.

امیدواریم از خواندن مقاله نحوه تولید انواع ورق فولادی  لذت برده باشید

کاربرد استیل در ساختمان و سازه سازی

 

ساخت و ساز یکی از مهمترین صنایع با استفاده از فولاد است که بیش از 50٪ تقاضای فولاد در جهان را تشکیل می دهد.

در ادامه به کاربرد استیل در ساختمان می پردازیم.

ساختمانها – از خانه ها گرفته تا پارکینگ ها تا مدارس و آسمان خراش ها – برای مقاومت خود به فولاد اعتماد می کنند. از فولاد همچنین در سقف ها و به عنوان روکش دیوارهای خارجی استفاده می شود.

طبق گزارش جدید سازمان ملل در سال 2019 ، انتظار می رود جمعیت جهان در 30 سال آینده 2 میلیارد نفر افزایش یابد ، از 7.7 میلیارد نفر در حال حاضر به 9.7 میلیارد نفر در سال 2050.

این امر با شهرنشینی سریع همراه خواهد بود. از آنجا که نیاز به ساختمان ها و زیرساخت ها در سراسر جهان همچنان در حال رشد است ، کاهش مصرف منابع طبیعی و انتشارات مربوط به آن برای پایداری آینده بسیار مهم است.

در حالی که بهره برداری از ساختمانها 28٪ از انتشار CO2 در جهان را تشکیل می دهد.

، آنها همچنین فرصتهای زیادی برای کاهش انتشار و کاهش تغییرات آب و هوایی فراهم می کنند.

 

کاربرد استیل در ساختمان
کاربرد استیل در ساختمان

سازندگان فولاد در سراسر جهان به طور فزاینده ای در حال ارائه راه حل های ساختمانی هستند که ساختمانهای کم مصرف و کم کربن را امکان پذیر می کند.

به عنوان مثال در HAMK Sheet Metal Centre (فنلاند) – نزدیک ساختمان Zero Energy (nZEB) ، راه حل های فولادی هزینه برق و گرمایش منطقه را از 12،400 یورو (ساختمان مرجع) به 5200 یورو در سال کاهش دادند.

فولاد نه تنها مقرون به صرفه ، به راحتی در دسترس و ایمن است ، بلکه ویژگی های ذاتی آن مانند استحکام ، قابلیت انعطاف پذیری ، دوام و قابلیت بازیافت 100٪ امکان بهبود عملکرد محیطی را در کل چرخه عمر ساختمان فراهم می کند.

فولادهای پیشرفته با استحکام بالا که در کاربردهای ورق فولاد مورد استفاده قرار می گیرند همچنین در تعدادی از صنایع مرتبط کاربردهایی دارند. سکوهای نفتی ، پل ها ، ماشین های عمرانی و ساختمانی ، کالسکه های ریلی ، مخازن و مخازن تحت فشار ، نیروگاه های هسته ای ، حرارتی و برق آبی – همه این کاربردها از ویژگی های فولادهای مدرن بهره مند می شوند.

نحوه استفاده از فولاد در ساختمانها و زیرساخت ها

امکانات استفاده از فولاد در ساختمانها و زیرساختها بی حد و حصر است. رایج ترین برنامه ها در زیر ذکر شده است.

 

کاربرد استیل در ساختمان
کاربرد استیل در ساختمان

 

 کاربرد استیل در ساختمان برای ساختمانها

بخشهای سازه ای: اینها یک قاب محکم و محکم برای ساختمان ایجاد می کنند و 25٪ از استفاده از فولاد در ساختمان ها را تشکیل می دهند.

میله های تقویت کننده: اینها مقاومت و سختی کششی به بتن می بخشند و 44٪ استفاده از فولاد در ساختمان ها را تشکیل می دهند.

از فولاد استفاده می شود زیرا به خوبی به بتن متصل می شود ، ضریب انبساط حرارتی مشابهی دارد و محکم و نسبتاً مقرون به صرفه است.

بتن آرمه همچنین برای تهیه پایه های عمیق و زیرزمین مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر ماده اولیه ساختمانی در جهان است.
محصولات ورق: 31٪ در محصولات ورق مانند سقف ، براده ، دیوارهای داخلی ، سقف ، روکش و صفحات عایق برای دیوارهای خارجی است.
فولاد غیر سازه ای: همچنین فولاد در بسیاری از کاربردهای غیر سازه ای در ساختمان مانند تجهیزات گرمایش و سرمایش و کانال داخلی وجود دارد.

اتصالات داخلی و اتصالات مانند ریل ، قفسه بندی و پله ها نیز از فولاد ساخته شده اند.

 

از این مقاله هم دیدن بفرمایید:

استفاده از استیل در صنایع مختلف

 

 

 کاربرد استیل در ساختمان برای زیرساخت

شبکه های حمل و نقل: برای پل ها ، تونل ها ، مسیر ریلی و ساخت و سازهایی مانند ایستگاه های سوخت رسانی ، ایستگاه های قطار ، بنادر و فرودگاه ها به فولاد نیاز است. حدود 60٪ استفاده از فولاد در این برنامه به صورت میلگرد و بقیه مقاطع ، صفحات و مسیر ریلی است.

تاسیسات (سوخت ، آب ، نیرو): بیش از 50٪ از فولاد مورد استفاده برای این کاربرد در خطوط لوله زیرزمینی برای توزیع آب به داخل و از مسکن و توزیع گاز است.

بقیه عمدتا برای نیروگاه ها و خانه های پمپاژ میلگرد است.
______________________________________

ساختمانها در حال حاضر مسئول 39٪ انتشار جهانی کربن مربوط به انرژی هستند: 28٪ از انتشارات عملیاتی ، انرژی مورد نیاز برای گرم کردن ، خنک سازی و انرژی آنها و 11٪ باقی مانده از مواد و ساخت و ساز. 

 

 

آدرس:كيلومتر٤روبروى فتح١٩مجتمع فولاد ايران بلوك٢پلاك٨٢

نام واحد تجاري:فروشگاه ورق استيل وفولادى ايران
 
تلفن :
02166391048
02166393905
02166391049
همراه:09125437678 جناب مهدی باقری

نکاتی در مورد استیل که شاید نمیدانستید!

فولاد چیست؟

فولاد یک آلیاژ کم کربن است که به طور معمول از آهن ، قلع و کربن ساخته می شود. با توانایی مقاومت در برابر خوردگی (به لطف ترکیب غیر آلی اکسید کروم) ، گرما و فشار ، یکی از محبوب ترین فلزات در فروشگاه های ساخت است.

 

 

نکاتی در مورد استیل

بنابراین ، چرا ما در فروشگاه پارچه خود فولاد را دوست داریم؟ چند واقعیت سریع ما را بررسی کنید:

قابلیت بازیافت و انرژی تجدید پذیر

تقریباً 69 درصد از فولاد هر ساله در آمریکای شمالی بازیافت می شود که بیش از ترکیب کاغذ ، آلومینیوم ، پلاستیک و شیشه است.
سالانه بیش از 80 میلیون تن فولاد در آمریکای شمالی بازیافت می شود.
فولاد در خالص ترین شکل تقریباً 1000 برابر قوی تر از آهن است و می توان آن را بدون از دست دادن مقاومت بازیافت.

فولاد ماده اصلی مورد استفاده در تأمین انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی ، آبی و بادی است.

از زمان جنگ جهانی دوم ، صنعت فولاد آمریکای شمالی مصرف انرژی خود را 60 درصد کاهش داده است که این امر به کاهش قابل توجهی در تولید دی اکسید کربن کمک کرده است.

مشارکت جهانی

در کشورهای در حال توسعه ، شرکت های فولادی با ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی و آموزش در سطح جامعه بیشترین تجارت را دارند.
تخمین زده می شود صنعت فولاد 900 میلیارد دلار گردش مالی داشته باشد که این صنعت بعد از نفت و گاز دومین صنعت بزرگ جهان است.
فولاد تقریباً در هر صنعت از جمله انرژی ، ساخت و ساز و مسکن (بزرگترین مصرف کننده فولاد) ، خودرو و حمل و نقل ، زیرساخت ها ، بسته بندی و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.
ایالات متحده سومین تولید کننده فولاد در پشت ژاپن و چین است.
صنعت فولاد بیش از 2 میلیون نفر در سراسر جهان را به طور مستقیم استخدام می کند – و این در حال رشد است.
پروژه های فولادی

دوام سقف های فولادی بیش از 50 سال است در حالیکه سقف های سنتی حدود 17 سال دوام دارند.
75 درصد از کل لوازم اصلی از فولاد تشکیل شده است.

 

نکاتی در مورد استیل
نکاتی در مورد استیل

فولاد در ساخنمان

فولاد برای اولین بار در سال 1884 با ساختمان بیمه خانه در شیکاگو برای آسمان خراش ها استفاده شد. ساختمانهای مدرن فولادی ، مانند ساختمان Empire State (1930) در نیویورک و برج فولاد U.S.

از آنجا که فولاد و آهن هنگام گرم شدن منبسط می شوند ، برج ایفل (1887) در تابستان حدود 6 اینچ بلندتر از زمستان است.
اولین اتومبیل ساخته شده از فولاد در سال 1918 تولید شد.

از آن زمان ، کمربندهای ایمنی فولادی به دلیل توانایی ثابت آنها در مقاومت در برابر تصادفات با ضربه بالا ، مورد نیاز است.

پل های فولادی چهار تا هشت برابر سبک تر از پل های ساخته شده از بتن هستند. پل گلدن گیت (1937) به 83000 تن فولاد نیاز داشت در حالی که نیمی از این مقدار امروز مورد نیاز است.
دو سوم بسته بندی کالاهای کنسرو شده از فولاد ساخته شده است.
بیش از 600 قوطی فولاد در هر ثانیه در ایالات متحده بازیافت می شود.
بازیافت یک فولاد می تواند به اندازه کافی انرژی صرفه جویی کند تا یک لامپ 60 واتی را برای مدت تقریبا 4 سال تأمین کند.

فولاد بدون شک بهترین فلز برای فروشگاههای ساخت ورق است. در میان بسیاری از دلایل تولید انبوه فولاد ، بازیافت ، قوی و مرفه در سطح جهانی آسان است

 

نکاتی در مورد استیل نویسنده ادمین 

استفاده از استیل در صنایع مختلف

استفاده از استیل در صنایع مختلف روز به روز در حال گسترش است. در ادامه به برخی از این صنایع پرداخته شده است:

کارد و چنگال و لوازم آشپزخانه:

عمده ترین کاربرد شناخته شده برای استینلس استیل استفاده از آن در ساخت کارد و چنگال و لوازم آشپزخانه می باشد.

بطور کلی در این صنعت از انواع ۴۱۰ و ۴۲۰ برای ساخت چاقو و از نوع ۳۰۴ برای ساخت قاشق و چنگال استفاده می گردد.

از آنجاییکه انواع ۴۱۰ و ۴۲۰ را می توان با حرارت دادن و متعادل سازی در ساخت انواع چاقو با لبه های تیز بکار گرفته در حالیکه انواع ۳۰۴ با قابلیت چکش خوری بالا برای ساخت محصولاتی نظیر قاشق و چنگال مناسب می باشند که در آنها تغییر شکل و فرم دهی و صیقل کاری از اهمیت زیادی برخوردار است.

صنایع شیمیایی و نفت و گاز:

بدون شک بیشترین میزان مصرف استینلس استیل در صنایع شیمیایی و نفت و گاز می باشد که در آنها از انواع محصولات ساخته شده از استینلس استیل نظیر تانک ها، لوله ها، پمپ ها، شیرآلات و سایر محصولات مشابه استفاده می گردد.

اکثر این محصولات نیز از نوع ۳۰۴ ساخته می شوند. همچنین برای افزایش دامنه کاربرد استینلس استیل در این صنایع، انواع مختلفی از آنها که درای مقاومت زیاد به خوردگی و تحمل دماهای بالا می باشند ابداع گردیده اند که از آنها در بخش هایی نظیر دستگاهای آب شیرین کن، سیستم های تصفیه فاضلاب، چاههای نفت دریایی و بندرگاهها استفاده می گردند.

فولا استیل ایران

دیگر استفاده از استیل در صنایع مختلف میتوان اشاره به:

تولید برق:

از انواع استینلس استیل در دستگاههای تولید برق که در آنها نیاز به مقاومت زیاد در دماهای بالا وجود دارد استفاده می شود. بطور کلی آلیاژهای نیکل در برابر اعمال حرارت و اکسیژن بسیار مقاوم می باشند و در نیروگاههایی که از سوخت فسیلی استفاده می کنند، استفاده می شوند.

همچنین از این آلیاژها برای گرفتن و جداسازی گوگرد از جریانهای عبوری استفاده می شود. در نیروگاههای هسته ای تولید برق نیز از استینلس استیل به میزان زیادی استفاده می شود.

مخصوصا آلیاژهاییکه دارای مقادیر کمتری کبالت می باشند تا در برابر آلودگی به اشعه مقاومت بیشتری داشته باشند. همچنین توربین های بخاری و گازی برای مقاوم بودن نسبت به خوردگی در دماهای بالا و حضور رطوبت زیاد به استینلس استیل نیاز دارند.

کارخانجات مواد غذایی:

حجم زیادی از استینلس استیل تولیدی در زمینه تولید و نگهداری مواد غذایی مصرف می شود.

عمده ترین انواع مورد استفاده ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشند. معمولا در موارد عمومی از ۳۰۴ استفاده می شود و در موارد و شرایط خاص از ۳۱۶ استفاده خواهد شد.

اگرچه مقاومت در برابر خوردگی از دلایل مهم استفاده از استینلس استیل در تولد مواد غذایی می باشد اما از آن مهمتر سهولت شستشوی وسایل تولید شده با انواع استینلس استیل می باشد.

برای مثال استفاده از استینلس استیل نوع ۳۱۶ در خط تولید بستنی امکان استفاده از مواد شوینده قوی و ضد میکروبی را فراهم می آورد.

یکی دیگر از برتری های استفاده از استینلس استیل بی اثر بودن آن بر روی مواد غذایی در تماس با آن می باشد.

ساختمان سازی و معماری:

استینلس استیل قابلیت زیادی در استفاده در این بخش از صنعت دارا می باشد بطوریکه در سالهای اخیر در ساختمانهای مدرن از این مواد در طراحی و ساخت نمای خارجی و سقف پوش استفاده می شود.

همچنین در سالهای اخیر شاهد استفاده چشمگیری از این مواد در ساخت وسایل حمل و نقل، ماشین های بلیط فروشی و نیمکت های خیابانی بوده ایم زیرا مقاومت این مواد نسبت به خوردگی زیاد بوده و طول ماندگاری آنها بالاخواهد بود که موجب پایین آمدن قیمت تمام شده نهایی می گردد.

همچنین در سالهای اخیر از استینلس استیل در ساختمان سازی و ایجاد بناهای مستحکم نیز استفاده می شود. در ابتدا چنین تصور می شد که در ساخت بتون آرمه استفاده از کربن استیل کفایت می کند زیرا محیط سیمان قلیایی می باشد و امکان خوردگی استیل وجود ندارد.

اما بعدها متوجه شدن که استفاده از سنگ ریزه در ساخت پل ها موجب اسیدی شدن محیط و درنتیجه خوردگی کربن استیل می گردد. بنابر این یک راه حل مناسب استفاده از استینلس استیل خواهد بود.

کاربردهای پزشکی:

استفاده از استینلس استیل های بسیار تمیز و بهداشتی در ساخت لگن مصنوعی و ایمپلنت های پزشکی کاربرد زیادی دارد. بسیاری دیگر از تجهیزات پزشکی بدلیل نیازمندیهای بهداشتی بالا و سهولت شستشو از جنس استینلس استیل ساخته می شوند. همچنین شرکت های داروسازی در ساخت دستگاهها و خطوط انتقال محصول از انواع استینلس استیل استفاده می کنند.

کاربرد استیل در صنایع غذایی

خطوط فراوری مواد غذایی که در ساخت آنها از ورق استیل استفاده شده، از جمله مهم ترین بخش های یک کارخانه تولیدی می باشد. این تجهیزات دارای دستگاه های مختلفی بوده که هر کدام وظیفه مختص به خود را دارند. در مقاله حاضر علاوه بر معرفی اعضای تجهیزات استیل صنایع غذایی، به مزیت استیل بودن این دستگاه ها نیز اشاره خواهد شد. تجهیزات تولید صنایع غذایی، دارای اهمیت زیادی در کشور می باشد چرا که ایران جزو معدود کشورهایی بوده که دارای مصرف بی اندازه ی نان و کیک می باشد. از آن جایی که آمار مصرف نان و کیک در ایران بالا است، همین امر موجب شده که تولید و فروش این محصولات افزایش یابد. با افزایش فروش به طبع کارخانه های بسیاری به تولید نان، کیک و کلوچه اقدام می کنند و همه ی این کارخانه ها به تجهیزات تولید نان، کیک و کلوچه نیاز خواهند داشت. از این جهت همه برای راه اندازی تجهیزات استیل، اقدام می نمایند. دلیل تاکید روی استیل بودن این دستگاه ها به خاطر عوامل زیر می باشد:

شست و شوی راحت، بهداشت و سلامت بالا، عدم ترکیب با ماده ی غذایی، تحمل دما های بالا، مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر سایش، قابلیت ضد زنگ بودن و غیره.

Raw and juicy sheets

اجزای تشکیل دهنده تجهیزات تولید غذاو کاربرد استیل در صنایع غذایی:

خطوط تولید غذا از چندین دستگاه مختلف تشکیل شده است که به جرئت می توان گفت جنس به کار رفته در تمامی قسمت ها ورق استیل می باشد. استفاده از ورق استیل در این دستگاه ها موجب افزایش بهداشت، سلامت و تمیزی می شود. سایر دلایل نیز در بالا در مورد مزیت استفاده از ورق استیل مطرح شد. اما ما می خواهیم بدانیم که تجهیزات استیل صنایع غذایی، شامل چه دستگاه هایی می باشد؟ این دستگاه ها به شرح زیر است:

 

: این فر همان طور که همه می دانیم برای پختن انواع نان و کیک می باشد. فر ها در واقع اجاق هایی هستند که با حرارت غیر مستقیم کار می کنند. جنس فر معمولاً از ورق استیل می باشد، چرا که ورق استیل در فر می تواند دمای بسیار زیادی را تحمل کند بدون این که دچار پوسته پوسته شدن و اکسیداسیون شود.

ورق استیل

دستگاه الک: این دستگاه که جزئی از خط تولید نان، کیک و کلوچه می باشد، از ورق استیل ساخته شده و به منظور الک و صاف کردن آرد به کار می رود. وقتی که آرد توسط این دستگاه الک می شود، تخمیر و افزایش کیفیت نان را به دنبال خواهد داشت.

تجهیزات استیل معمولا با ورق استیل 304 و 316 ساخته می شوند. البته بسته به نوع حساسیت این تجهیزات انتخاب گرید مناسب نیز ممکن است متفاوت باشد. مثلا اگر در تماس با مواد اسیدی باشد ورق استیل 316 گزینه مناسب تری است.

ورق استیل چیست ؟ به ورقی گفته می شود که پایه آن آهن است اما آلیاژهای دیگری نیز دارد و عناصر دیگری نیز بسته به خواص مکانیکی آن مثل شکل پذیری ، جوش و سختی در آن ترکیب شده اند.

این ورق از مقاطع فلزی است که کمتر از 2 درصد آن کربن است. هر چه مقدار کربن در این آلیاژ بیشتر شود مقاومت و سختی آن نیز افزایش پیدا می کند و از میزان شکل پذیری آن کاسته می شود.

این محصول به دو صورت تولید می شود ، قطعات مربع یا مستطیل شکل که ابعاد متنوعی دارند.

ورق های استیل به ویژه استنلس استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای بالا و پایین دارند به طوری که تا 1000 درجه سانتی گراد و همچنین تا دمای  منفی 200 (200-) درجه سانتی گراد می توان به آن ها حرارت داد.

ورق استیل چیست
ورق استیل چیست

تفاوت بین فولاد ساده کربنی با آلیاژی چیست؟  و ورق استیل چیست ؟

فولادها به دو دسته تقسیم می شوند. فولاد ساده یا استیل ضد زنگ. فولاد ساده کربنی دارای عناصر محدودی است.

یعنی به جز کربن دارای سیلیسیم، منگنز ، گوگرد و فسفر است. حالا اگر عناصری مانند کروم به آهن اضافه شود استیل ضد زنگ می شود.

استیل ضد زنگ یا استیل استنلس ضد زنگ است و در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بالایی دارد.

در طبقه بندی این محصول ، ورق ها براساس آلیاژ تقسیم بندی می شوند.

استیل ها چند سری دارند. از جمله سری 300 و 400. اما معروف ترین و رایج ترین استیل در بازار سری 300 است که ضد زنگ می باشد.

و به انواع مختلفی مثل 304، 305، 316،321، 347 تقسیم می شود که در بین همه موارد 304 از سایرین پر مصرف تر است.

اما استیل سری 400 بیشتر در زندگی روزمره و وسایل کوچک استفاده می شود. مثلا استیل 410 در برابر سایش مقاوم است.

اما نسبت به خوردگی مقاومت کمی دارد. در استیل 420 می توانیم آن را پولیش کنیم و همین قابلیت باعث می شود که برای کارد و چنگال و قاشق استفاده شود.

استیل 430 نیز برای تزئینات و دکوراسیون استفاده می شود.

مثلا برای طراحی های داخلی خودرو ها و منازل استفاده می شوند. این فلز قابلیت شکل پذیری خوبی دارد و به خاطر عناصری که در این ورق است قیمت ارزان تری از استیل سری 300 دارد.

 

ورق استیل چیست
ورق استیل چیست

 

ورق فلز چیست؟ورق استیل چیست ؟

ورق فلز یکی از اشکال و فرمهایی است که می توان آن را خریداری کرد.

ورق فلزی هر فلزی است که دارای ضخامت بین 0.5… 6 میلی متر باشد.

واحدهای اندازه گیری دیگری وجود دارد که برای طبقه بندی فلزات بر اساس ضخامت استفاده می شود.

میلی متر ، میلز و سنج

فویل ، ورق و صفحه تقریباً یکسان هستند و تنها تفاوت آنها در ضخامت است.

ضخامت به 3 طریق – میلی متر ، میل و اندازه گیری اندازه گیری می شود.

در حالی که میلی متر یک واحد کاملاً ساده است ، میل ها و اندازه گیری ها فقط در مهندسی و ساخت معمول هستند.

یک میل برابر با هزارم اینچ است.

از آنجا که انگلیسی ها اغلب از “mils” به عنوان جمع میلی متر استفاده می کنند ، ممکن است کمی گیج کننده باشد اما تفاوت مهم است.

گیج واحد دیگری برای اندازه گیری ضخامت ورق است.

اگرچه استانداردهای رسمی استفاده از گیج را دلسرد می کند ، اما همه موارد نادر نیستند. گیج نشان دهنده ضخامت یک فلز نسبت به وزن آن در هر فوت مربع است. عدد سنج بالاتر به معنای ضخامت کمتر است.

نمودار سنج فلزی

از آنجا که مربوط به وزن یک فلز است ، ضخامت واقعی (میلی متر) برای همان اندازه گیری ، برای فلزات مختلف متفاوت است (به عنوان مثال فولاد 12 میلی متر در مقابل آلومینیوم 12 میلی متر).

فویل ، ورق و صفحه

با مرور سیستم های اندازه گیری اولیه ، اکنون می توانیم دسته بندی ورقه ها ، ورق ها و صفحات را بررسی کنیم. برای هدف ما ، ما می خواهیم به میلی متر به عنوان واحد اندازه گیری بچسبیم.

ورق استیل چیست
ورق استیل چیست

 

فویل ، ورق و صفحه

با مرور سیستم های اندازه گیری اولیه ، اکنون می توانیم دسته بندی ورقه ها ، ورق ها و صفحات را بررسی کنیم. برای هدف ما ، ما می خواهیم به میلی متر به عنوان واحد اندازه گیری بچسبیم.

لایه های فویل فلزی 

فویل فلزیفویل فلزی به ویژه در آلومینیوم معمولاً معمولاً به عنوان ورقه ورقه ای (tinfoil) شناخته می شود. ضخامت فویل معمولاً تا 0.2 میلی متر است.

ورق ورق بعدی است. ضخامت ورق فلز از 0.5 میلی متر شروع می شود و تا 6 میلی متر می رسد. هر چیزی بالاتر از آن یک صفحه فلزی است.

ورق نازک به راحتی شکل می گیرد ، در حالی که استحکام بالایی نیز دارد. با قیمت نسبتاً ارزان ، برای اکثر اهداف مهندسی بسیار مناسب است. به همین دلیل است که آن را در همه جای اطراف خود می بینیم.

در پایان مقاله ، ما در مورد روش های مختلف شکل گیری استفاده شده با ورق فلز بحث خواهیم کرد.

مواد رایج

تقریباً تمام فلزات معمولی مهندسی نیز به صورت ورق استفاده می شوند. برخی از آنها از فولاد کربن ، فولاد ضد زنگ ، مس و آلومینیوم هستند. انتخاب مناسب برای شما به کاربرد و الزامات محصول شما بستگی دارد.

صفحات فلزی دارای خصوصیات مکانیکی مشابه فلز پایه هستند. بنابراین ، ورقهای فولادی از مقاومت کششی و دوام بالایی مناسب برای استفاده در سازه ها و ماشین آلات برخوردار هستند.

در عین حال ، ورقهای مس معمولاً به عنوان یک لایه تزئینی در ساختمانهای مدرن مورد استفاده قرار می گیرند.

اندازه های استاندارد

اندازه گیری های استاندارد هم به اندازه ورق و هم به ضخامت اعمال می شود.

 

 

ویژگی های آلیاژ برنج:

تفکیک راحت فلز برنج از دیگر فلزات به دلیل برخورداری از خاصیت مغناطیسی کم این فلز است که امکان بازیافت این آلیاژ را فراهم می‌آورد.(برخورداری از چگالی ۸.۴ g/ 〖cm〗^۲)
آلیاژ برنج علاوه بر ترکیب دو فلز اصلی مس و روی، شامل قلع، آلومینیوم، سیلیسیوم، منگنز، نیکل و سرب می باشد که افزایش درصد آهن، قلع و منگنز در فرایند تولید برنج، موجب افزایش استحکام و چکش خواری این فلز می شود و باعث دستیابی به برنز منگنز به جای برنج زرد می شود. از طرف دیگر، افزایش ۳ درصد سرب در ترکیب فلز برنج، حالت پذیری و چکش خواری آن را بسیار کاهش می دهد.

برنج کم عیار و پر عیار:

برنج کم عیار:
افزایش درصد روی در ترکیب فلز برنج کم عیار، استحکام و شکل پذیری آن را افزایش می دهد و باعث تغییر رنگ آن از زرد به قرمز، طلایی یا سبز، می شود و این تغیر رنگ، به درصد روی اضافه شده بستگی دارد. تغییر شکل این آلیاژ، در بازه دمایی ۷۳۰ تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد، امکان پذیر است. برنج کم عیار در دمای اتاق، قابلیت شکل پذیری و چکش خواری بالایی دارد.

برنج پر عیار:
برنج پر عیار در ترکیبات خود دارای مقدار روی بیشتری است که افزایش مقدار روی در ترکیب این فلز، باعث افزایش استحکام آن شده و شکل پذیری آن را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

ویژگی های آلیاژ برنج و کاربردهای آلیاژ برنج :

ورق برنج، با توجه به ویژگی های خاص و شکل و رنگی که دارد، کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد که باعث تقاضای بالا برای خرید ورق برنج شده است. برخی از مواردی که از این فلز استفاده می شود عبارتند از:
• در دکوراسیون به دلیل رنگ تقریباً طلایی
• در مهمات جنگی
• در مواردی که نیاز به اصطکاک کم باشد (نظیر مغزی قفل‌ها)
• در سازهای موسیقی نظیر هورن، به خاطر خاصیت آکوستیکی
• در صنایع الکتریکی، خودرو و لوازم خانگی
• و …

اصطلاح “پلیت آهنی” به هر نوع فلزی گفته می‌شود که می تواند به قطعات مسطح با ضخامت های مختلف تبدیل شود. فلزات مورد استفاده در صنعت شامل فولاد نورد سرد، فولاد خفیف، فولاد ضد زنگ، قلع، نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، برنج و مس است.

کاربرد پلیت

کارگران مسئول برش ، با استفاده از ابزارهای تخصصی این قطعات را رول و خم می‌کنند و با شکل دادن، انواع گسترده ای از اشیاء را تولید می‌کنند. برخی از موارد کاربرد  عبارتند از:

  • کابینت های واحد برودتی (مثل یخچال‌های نگهداری مواد غذایی)
  • جداول پزشکی و واحد ذخیره سازی
  • نمای ساختمان
  • علائم راهنمایی و رانندگی
  • هود آشپزخانه
  • قفسۀ کتابخانه
  • هنر های تزیینی

 طی یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می‌شود.

  یکی از اشکال اساسی مورد استفاده در فلزکاری است و می توان آن را قطع و خم کرد و یا به شکل های مختلف درآورد.

ضخامت آن‌ها می تواند متفاوت باشد؛ پلیت های بسیار نازک را “فویل یا برگ” و تکه های ضخیم‌تر از 6 میلی متر (25/0 اینچ) را “فولاد سازه ای  می‌نامند.


در اشکال مختلفی مانند: قطعات تخت و یا نوار های مارپیچ در دسترس است. نوار‌های مارپیچ با عبور دادن یک پلیت پیوسته از جنس آهن از طریق یک برش رول تشکیل می‌شوند.
از پلیت آهن در بدنۀ خودرو و کامیون (کامیون های کوچک)، بدنۀ هواپیما و بال‌های آن، جداول پزشکی، برای سقف ساختمان ها (معماری) و بسیاری برنامه های کاربردی دیگر استفاده می شود.

پلیت آهن از آهن و دیگر موادِ دارایِ نفوذپذیریِ مغناطیسیِ بالا ساخته می‌شود.

همچنین در ساخت هسته‌های فولادیِ لمینت، ترانسفورماتور و ماشین های الکتریکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از لحاظ تاریخی، یکی از استفاده های مهم از پلیت آهن در ساختن زره برای سواره نظام بود. پلیت آهنی استفاده های تزئینی بسیاری دارد، از جمله در میخ کوچک سر پهن نعل اسب.

واحد اندازه گیری پلیت

 در ایالات متحده،  معمولا با یک اندازه گیری سنتی و غیر خطیِ شناخته شده به عنوان واحد اندازه گیری آن، مشخص می‌شود. هر چه تعداد واحد اندازه گیری بزرگتر باشد، آهن نازک‌تر می‌شود. 

معمولاً از محدودۀ 30 واحد اندازه گیری تا 7 واحد اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. واحد اندازه گیری بین فلزاتِ مبتنی بر آهن و فلزاتِ غیر آهنی مانند آلومینیوم یا مس متفاوت است؛ برای مثال ضخامت مس، با اونس اندازه گیری می شود و وزن مس موجود در یک منطقه را با یک فوت مربع اندازه گیری می‌کنند (هر فوت حدود 31 سانتی‌متر است).

قطعات ساخته شده  باید ضخامت یکنواخت داشته باشند تا نتایج ایده آل حفظ شود. فلزات مختلف زیادی هستند که می توان آن ها را تبدیل کرد؛ مانند آلومینیوم، برنج، مس، فولاد، قلع، نیکل و تیتانیوم. برای استفاده های تزئینی، برخی از پلیت های آهنیِ مهم، با فلزات نقره، طلا و پلاتین تزئین می‌شوند (از پلیت فلز پلاتین به عنوان کاتالیزور استفاده می شود).

مقاومت دربرابر فولاد زنگ نزن

 همان طور که اشاره شد فولاد زنگ نزن دارای کروم هستند و به همین علت در برابر تشکیل اکسید آهن مقاوم هستند. زیرا کروم باعث می‌شود تا یک لایه‌ی غیرفعال یا passive روی فولاد تشکیل شود و آن را از خوردگی محافظت کند. میزان مقاومت به خوردگی در فولاد  قابل افزایش است. با افزایش میزان کروم در آلیاژ به بیش از ۱۱ درصد و یا مقدار نیکل بیش از ۸ درصد، باعث افزایش مقاومت به خوردگی می‌شود. همچنین افزودن عنصر مولیبدن و نیتروژن نیز باعث افزایش مقاومت به خوردگی حفره‌ای می‌شود. افزودن عنصر نیتروژن علاوه بر افزایش مقاومت به خوردگی، استحکام مکانیکی را نیز افزایش می‌دهد. بنابراین تعداد فراوانی گریدهای فولاد زنگ نزن با مقادیر متفاوت کروم و مولیبدن وجود دارد که آلیاژ را برای عملکرد در شرایط محیطی متعدد سازگار می‌کند.

خواص فولاد زنگ نزن

فولادهای زنگ نزن همان طور که از نامشان به نظر می‌رسد دارای مقاومت به خوردگی بالایی هستند. این فولادها نرخ کارسختی، چقرمگی، استحکام و سختی بالایی نسبت به فولادهای کربنی دارند. علاوه برآن، ظاهر زیباتری نسبت به فولاهای کربنی دارند. از طرفی چون مقاومت به خوردگی آنها بالا است نیاز به نگه داری کم‌تری به منظور جلوگیری از آسیب دیدن آن دارند. باید خاطر نشان شد که در دماهای بالا نیز استحکام بالایی دارند و همین باعث افزایش دمای کاری آن‌ها می‌شود. فولادهای زنگ نزن خاصیت مغناطیسی دارند. البته خانواده‌ی فولادهای زنگ نزن آستنیتی به طورکلی غیر مغناطیس هستند مگر در مواردی که کار سرد شوند مقدار کمی از خود خاصیت مغناطیسی نشان می‌دهند.

کاربرد

 این فولاد شکل پذیری خوبی دارد و می‌تواند به اشکال ورق، بشقاب، میله، سیم و لوله دربیاید. کاربرد استنلس استیل در ساخت وسایل آشپزخانه، تجهیزات جراحی، سازه‌ها و ساختمان‌ها، تجهیزات صنعتی، محفظه‌ی نگه دارنده‌ی مواد شیمیایی و محصولات غذایی می‌باشد. علت این کاربرد گسترده  این فولاد  در این است که مقاومت به خوردگی بالای این آلیاژ باعث می‌شود تا به راحتی با بخار تمیز و استریلیزه شود. از طرفی عدم نیاز به استفاده از پوشش سطحی باعث می‌شود  این فولاد  در تجهیزات آشپزخانه به کار برود.

انواع فولاد زنگ نزن

همان طور که اشاره شد  این فولاد  گریدهای متعددی دارد اما به چهار خانواده‌ی اصلی تقسیم می‌شود که این تقسیم بندی بر اساس ساختار کریستالی است.

فولاد آستنیتی

فولاد  فریتی

فولاد  مارتنزیتی

فولاد  دو فازی