ژانویه, 2021 بدون نظر Uncategorized @fa

کاربرد استیل در صنایع غذایی

خطوط فراوری مواد غذایی که در ساخت آنها از ورق استیل استفاده شده، از جمله مهم ترین بخش های یک کارخانه تولیدی می باشد. این تجهیزات دارای دستگاه های مختلفی بوده که هر کدام وظیفه مختص به خود را دارند. در مقاله حاضر علاوه بر معرفی اعضای تجهیزات استیل صنایع غذایی، به مزیت استیل بودن این دستگاه ها نیز اشاره خواهد شد. تجهیزات تولید صنایع غذایی، دارای اهمیت زیادی در کشور می باشد چرا که ایران جزو معدود کشورهایی بوده که دارای مصرف بی اندازه ی نان و کیک می باشد. از آن جایی که آمار مصرف نان و کیک در ایران بالا است، همین امر موجب شده که تولید و فروش این محصولات افزایش یابد. با افزایش فروش به طبع کارخانه های بسیاری به تولید نان، کیک و کلوچه اقدام می کنند و همه ی این کارخانه ها به تجهیزات تولید نان، کیک و کلوچه نیاز خواهند داشت. از این جهت همه برای راه اندازی تجهیزات استیل، اقدام می نمایند. دلیل تاکید روی استیل بودن این دستگاه ها به خاطر عوامل زیر می باشد:

شست و شوی راحت، بهداشت و سلامت بالا، عدم ترکیب با ماده ی غذایی، تحمل دما های بالا، مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر سایش، قابلیت ضد زنگ بودن و غیره.

Raw and juicy sheets

اجزای تشکیل دهنده تجهیزات تولید غذاو کاربرد استیل در صنایع غذایی:

خطوط تولید غذا از چندین دستگاه مختلف تشکیل شده است که به جرئت می توان گفت جنس به کار رفته در تمامی قسمت ها ورق استیل می باشد. استفاده از ورق استیل در این دستگاه ها موجب افزایش بهداشت، سلامت و تمیزی می شود. سایر دلایل نیز در بالا در مورد مزیت استفاده از ورق استیل مطرح شد. اما ما می خواهیم بدانیم که تجهیزات استیل صنایع غذایی، شامل چه دستگاه هایی می باشد؟ این دستگاه ها به شرح زیر است:

 

: این فر همان طور که همه می دانیم برای پختن انواع نان و کیک می باشد. فر ها در واقع اجاق هایی هستند که با حرارت غیر مستقیم کار می کنند. جنس فر معمولاً از ورق استیل می باشد، چرا که ورق استیل در فر می تواند دمای بسیار زیادی را تحمل کند بدون این که دچار پوسته پوسته شدن و اکسیداسیون شود.

ورق استیل

دستگاه الک: این دستگاه که جزئی از خط تولید نان، کیک و کلوچه می باشد، از ورق استیل ساخته شده و به منظور الک و صاف کردن آرد به کار می رود. وقتی که آرد توسط این دستگاه الک می شود، تخمیر و افزایش کیفیت نان را به دنبال خواهد داشت.

تجهیزات استیل معمولا با ورق استیل 304 و 316 ساخته می شوند. البته بسته به نوع حساسیت این تجهیزات انتخاب گرید مناسب نیز ممکن است متفاوت باشد. مثلا اگر در تماس با مواد اسیدی باشد ورق استیل 316 گزینه مناسب تری است.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *