آوریل, 2021 بدون نظر Uncategorized @fa

کاربرد استیل در ساختمان و سازه سازی

 

ساخت و ساز یکی از مهمترین صنایع با استفاده از فولاد است که بیش از 50٪ تقاضای فولاد در جهان را تشکیل می دهد.

در ادامه به کاربرد استیل در ساختمان می پردازیم.

ساختمانها – از خانه ها گرفته تا پارکینگ ها تا مدارس و آسمان خراش ها – برای مقاومت خود به فولاد اعتماد می کنند. از فولاد همچنین در سقف ها و به عنوان روکش دیوارهای خارجی استفاده می شود.

طبق گزارش جدید سازمان ملل در سال 2019 ، انتظار می رود جمعیت جهان در 30 سال آینده 2 میلیارد نفر افزایش یابد ، از 7.7 میلیارد نفر در حال حاضر به 9.7 میلیارد نفر در سال 2050.

این امر با شهرنشینی سریع همراه خواهد بود. از آنجا که نیاز به ساختمان ها و زیرساخت ها در سراسر جهان همچنان در حال رشد است ، کاهش مصرف منابع طبیعی و انتشارات مربوط به آن برای پایداری آینده بسیار مهم است.

در حالی که بهره برداری از ساختمانها 28٪ از انتشار CO2 در جهان را تشکیل می دهد.

، آنها همچنین فرصتهای زیادی برای کاهش انتشار و کاهش تغییرات آب و هوایی فراهم می کنند.

 

کاربرد استیل در ساختمان
کاربرد استیل در ساختمان

سازندگان فولاد در سراسر جهان به طور فزاینده ای در حال ارائه راه حل های ساختمانی هستند که ساختمانهای کم مصرف و کم کربن را امکان پذیر می کند.

به عنوان مثال در HAMK Sheet Metal Centre (فنلاند) – نزدیک ساختمان Zero Energy (nZEB) ، راه حل های فولادی هزینه برق و گرمایش منطقه را از 12،400 یورو (ساختمان مرجع) به 5200 یورو در سال کاهش دادند.

فولاد نه تنها مقرون به صرفه ، به راحتی در دسترس و ایمن است ، بلکه ویژگی های ذاتی آن مانند استحکام ، قابلیت انعطاف پذیری ، دوام و قابلیت بازیافت 100٪ امکان بهبود عملکرد محیطی را در کل چرخه عمر ساختمان فراهم می کند.

فولادهای پیشرفته با استحکام بالا که در کاربردهای ورق فولاد مورد استفاده قرار می گیرند همچنین در تعدادی از صنایع مرتبط کاربردهایی دارند. سکوهای نفتی ، پل ها ، ماشین های عمرانی و ساختمانی ، کالسکه های ریلی ، مخازن و مخازن تحت فشار ، نیروگاه های هسته ای ، حرارتی و برق آبی – همه این کاربردها از ویژگی های فولادهای مدرن بهره مند می شوند.

نحوه استفاده از فولاد در ساختمانها و زیرساخت ها

امکانات استفاده از فولاد در ساختمانها و زیرساختها بی حد و حصر است. رایج ترین برنامه ها در زیر ذکر شده است.

 

کاربرد استیل در ساختمان
کاربرد استیل در ساختمان

 

 کاربرد استیل در ساختمان برای ساختمانها

بخشهای سازه ای: اینها یک قاب محکم و محکم برای ساختمان ایجاد می کنند و 25٪ از استفاده از فولاد در ساختمان ها را تشکیل می دهند.

میله های تقویت کننده: اینها مقاومت و سختی کششی به بتن می بخشند و 44٪ استفاده از فولاد در ساختمان ها را تشکیل می دهند.

از فولاد استفاده می شود زیرا به خوبی به بتن متصل می شود ، ضریب انبساط حرارتی مشابهی دارد و محکم و نسبتاً مقرون به صرفه است.

بتن آرمه همچنین برای تهیه پایه های عمیق و زیرزمین مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر ماده اولیه ساختمانی در جهان است.
محصولات ورق: 31٪ در محصولات ورق مانند سقف ، براده ، دیوارهای داخلی ، سقف ، روکش و صفحات عایق برای دیوارهای خارجی است.
فولاد غیر سازه ای: همچنین فولاد در بسیاری از کاربردهای غیر سازه ای در ساختمان مانند تجهیزات گرمایش و سرمایش و کانال داخلی وجود دارد.

اتصالات داخلی و اتصالات مانند ریل ، قفسه بندی و پله ها نیز از فولاد ساخته شده اند.

 

از این مقاله هم دیدن بفرمایید:

استفاده از استیل در صنایع مختلف

 

 

 کاربرد استیل در ساختمان برای زیرساخت

شبکه های حمل و نقل: برای پل ها ، تونل ها ، مسیر ریلی و ساخت و سازهایی مانند ایستگاه های سوخت رسانی ، ایستگاه های قطار ، بنادر و فرودگاه ها به فولاد نیاز است. حدود 60٪ استفاده از فولاد در این برنامه به صورت میلگرد و بقیه مقاطع ، صفحات و مسیر ریلی است.

تاسیسات (سوخت ، آب ، نیرو): بیش از 50٪ از فولاد مورد استفاده برای این کاربرد در خطوط لوله زیرزمینی برای توزیع آب به داخل و از مسکن و توزیع گاز است.

بقیه عمدتا برای نیروگاه ها و خانه های پمپاژ میلگرد است.
______________________________________

ساختمانها در حال حاضر مسئول 39٪ انتشار جهانی کربن مربوط به انرژی هستند: 28٪ از انتشارات عملیاتی ، انرژی مورد نیاز برای گرم کردن ، خنک سازی و انرژی آنها و 11٪ باقی مانده از مواد و ساخت و ساز. 

 

 

آدرس:كيلومتر٤روبروى فتح١٩مجتمع فولاد ايران بلوك٢پلاك٨٢

نام واحد تجاري:فروشگاه ورق استيل وفولادى ايران
 
تلفن :
02166391048
02166393905
02166391049
همراه:09125437678 جناب مهدی باقری

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *