ژانویه, 2021 بدون نظر Uncategorized @fa

ویژگی های آلیاژ برنج:

تفکیک راحت فلز برنج از دیگر فلزات به دلیل برخورداری از خاصیت مغناطیسی کم این فلز است که امکان بازیافت این آلیاژ را فراهم می‌آورد.(برخورداری از چگالی ۸.۴ g/ 〖cm〗^۲)
آلیاژ برنج علاوه بر ترکیب دو فلز اصلی مس و روی، شامل قلع، آلومینیوم، سیلیسیوم، منگنز، نیکل و سرب می باشد که افزایش درصد آهن، قلع و منگنز در فرایند تولید برنج، موجب افزایش استحکام و چکش خواری این فلز می شود و باعث دستیابی به برنز منگنز به جای برنج زرد می شود. از طرف دیگر، افزایش ۳ درصد سرب در ترکیب فلز برنج، حالت پذیری و چکش خواری آن را بسیار کاهش می دهد.

برنج کم عیار و پر عیار:

برنج کم عیار:
افزایش درصد روی در ترکیب فلز برنج کم عیار، استحکام و شکل پذیری آن را افزایش می دهد و باعث تغییر رنگ آن از زرد به قرمز، طلایی یا سبز، می شود و این تغیر رنگ، به درصد روی اضافه شده بستگی دارد. تغییر شکل این آلیاژ، در بازه دمایی ۷۳۰ تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد، امکان پذیر است. برنج کم عیار در دمای اتاق، قابلیت شکل پذیری و چکش خواری بالایی دارد.

برنج پر عیار:
برنج پر عیار در ترکیبات خود دارای مقدار روی بیشتری است که افزایش مقدار روی در ترکیب این فلز، باعث افزایش استحکام آن شده و شکل پذیری آن را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

ویژگی های آلیاژ برنج و کاربردهای آلیاژ برنج :

ورق برنج، با توجه به ویژگی های خاص و شکل و رنگی که دارد، کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد که باعث تقاضای بالا برای خرید ورق برنج شده است. برخی از مواردی که از این فلز استفاده می شود عبارتند از:
• در دکوراسیون به دلیل رنگ تقریباً طلایی
• در مهمات جنگی
• در مواردی که نیاز به اصطکاک کم باشد (نظیر مغزی قفل‌ها)
• در سازهای موسیقی نظیر هورن، به خاطر خاصیت آکوستیکی
• در صنایع الکتریکی، خودرو و لوازم خانگی
• و …

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *